Era of Mischief
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse
ILUSAT UUE KOOLIAASTA ALGUST! LUGEGE LÄBI KOGU INFORMATSIOON JA LIITUGE SISSEELAMISEKS MÕELDUD SÕIDUTEEMAGA SIIN!
Logi sisse
Kasutajanimi:
Parool:
Automaatne sisselogimine: 
:: Unustasin parooli
Latest topics
» You'll never feel so alive
REEGLID & JUHTNÖÖRID Emptyby Regulus Black 15th September 2013, 12:55

» Jutukatel
REEGLID & JUHTNÖÖRID Emptyby Dorcas Meadows 13th September 2013, 05:08

» Minu playlistis huugab..
REEGLID & JUHTNÖÖRID Emptyby Caradoc Dearborn 11th September 2013, 18:51

» to school, booze and hangovers
REEGLID & JUHTNÖÖRID Emptyby Alecto Carrow 11th September 2013, 18:31

» the Photoalbum of Rabastan Lestrange
REEGLID & JUHTNÖÖRID Emptyby Rabastan Lestrange 11th September 2013, 16:20

» Dorcas otsib ka.
REEGLID & JUHTNÖÖRID Emptyby Dorcas Meadows 10th September 2013, 05:53

» marls' road of memories
REEGLID & JUHTNÖÖRID Emptyby Marlene McKinnon 9th September 2013, 19:14

» a girl doesn't need anyone who doesn't need her
REEGLID & JUHTNÖÖRID Emptyby Caradoc Dearborn 9th September 2013, 17:58

» CHOO CHOO, 1st of september
REEGLID & JUHTNÖÖRID Emptyby Rabastan Lestrange 9th September 2013, 14:06


Share
 

 REEGLID & JUHTNÖÖRID

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
Administraator

Administraator

Postituste arv : 34
Join date : 29/06/2012

REEGLID & JUHTNÖÖRID Empty
PostitaminePealkiri: REEGLID & JUHTNÖÖRID   REEGLID & JUHTNÖÖRID Empty19th August 2013, 18:22

REEGLID & JUHTNÖÖRID Reegli10

- ESIMENE ja KÕIGE TÄHTSAM: OLE AKTIIVNE. Tegemist on siiski suurel määral plotipõhise rollimänguga, mis tähendab suurt hulka massiteemasid, mis eeldab enamiku liikmete osavõttu. Reegliks on saanud see, et kukub üks, kukuvad kõik.

- Rollimängude üheks eesmärgiks on arendada oma kirjutamisoskust ning ma olen üsna kindel, et te kõik suudate paremini kui "Mari läks kööki ja istus laua taha." Ma ei eeldagi, et te kõik olete tulevased bestsellerite autorid - ilmselgelt pole ma seda isegi - ning hakkate nüüd romaane välja pilduma, aga natuke sügavust, detaili, emotsionaalsust ja ümbruse kirjeldust ei tee ju paha. Elage oma tegelasesse sisse, tundke seda, mida tema tunneb, nähke seda, mida tema näeb jne.

- Siin foorumis ei tolereerita teiste tegelaste juhtimist ilma nende loata ning ülivõimsaid tegelasi. Igal tegelasel on omad nõrkused ning andestamatuid needuseid pilduvad viiendikud-kuuendikud pole lihtsalt reaalselt. Vaadakem tõele näkku, ka paljud täiskasvanud ei saa nendega hakkama. Samuti käivad loogikale vastu täiesti kartmatud tegelased, tegeleased, kellel pole absoluutselt mitte mingisugust südametunnistust ja nii edasi.

- Pea oma tutvustusest kinni! Ma tean, et tutvustused on üldjuhul tüütud asjad, mida üritatakse kiiresti siuh-säuh kaelast ära saada, aga mulle meeldiks, kui te mõtleksite tegelased tutvustust tehes läbi. Mis on ta nõrkused? Missugused on ta tugevused? Iseloom? Mis talle meeldib? Mis talle ei meeldi? Ma saan aru, kui te ei suuda kõike kohe ja silmapilgselt kirja panna - võib olla ei tule teile teatud asjad kohe meeldegi.. aga oleks tore, kui tutvustus annaks tegelasest üldpildi. Üks rollimängimise eesmärke on siiski oma tegelase loomine ja tema isikusse sisseelamine - iseloomu muutmine vastavalt vajadusele on seega tabu.

- Siin foorumis ei tolereerita ka mingisugust tegelastevälist draamat. Kõiksugu foorumisisene draama on väga oodatud ja selle loomist isegi julgustatakse, aga andmaks kaasmängijale teada, mida ta valesti teeb või, et ta sulle ei meeldi, on mitmed teised vahendid. Palun selleks mitte kasutada foorumi tsätti. Foorumiväline draama lisab pingeid ning rikub tuju.

- Järgnev on pigem meeldetuletus, aga siiski - kuna tegemist on võlumaailmaga, siis KASUTAGE VÕLUKUNSTI. Ja seda ka kaklemisel. Füüsilist kätega pekslemist ja vehklemist peetakse isegi häbiväärseks ja matslikuks, aga see ei tähenda seda, et mõned üksikud seda sellegipoolest ei tee - iseäranisti mugupäritolu õpilased, kuid võib olla ka üksikuid puhtaverelisi, kellele meeldib oma 'käsi mustaks teha'. Ja samadel radadel liikudes - KÕIKE ei saa ka võlukunstiga lahendada. Märjaks saades enese võlukunstiga kuivatamine võib tunduda loogiline, aga mõelge näiteks Harry Potterile ja Tulepeekrile - võistlejate automaatse ärakuivatamise asemel mässiti nad pärast järves aset leidnud võistlust soojadesse tekkidesse. Hmm.. huvitav miks? Äkki polegi sellist loitsu, millega ennast ühe võlukepiviipega kuivaks teha? Seega mõelge raamatutele, googeldage nii palju kui võimalik ja jääge loogilisuse piiridesse.

PS: Suurem osa reeglitest on pigem soovituslikud ning nende rikkumine ei tähenda seda, et pahategija kohe foorumist välja heidetakse. Suurem osa neist on kirja pandud foorumielamuse parendamiseks ning suure segaduse ja draama vältimiseks.


Viimati muutis seda Admin (3rd September 2013, 15:02). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
https://eraofmischief.forum.co.ee
Administraator

Administraator

Postituste arv : 34
Join date : 29/06/2012

REEGLID & JUHTNÖÖRID Empty
PostitaminePealkiri: Re: REEGLID & JUHTNÖÖRID   REEGLID & JUHTNÖÖRID Empty19th August 2013, 18:44

REEGLID & JUHTNÖÖRID Faq10

Järgnevalt vastan mõningatele tihedamalt esinevatele küsimustele, vältimaks postkasti ummistumist ja segadust foorumlaste seas.

         - MULLE MEELDIB [insert canon character here] AGA MULLE EI MEELDI TA PILDIOHVER. KAS SEDA ON VÕIMALIK VAHETADA?
Jah, pildiohvreid on võimalik vahetada. Aga arvestada tuleks sellega, et ma olen need määranud põhjusega, mis tähendab seda, et mul on õigus teie valitud pildiohvrile 'ei' öelda. Kui te pole kindel, kes veel antud tegelase näorolli sobiks, võite alati küsida ka teisi variante. Mul on enamjaolt iga tegelase jaoks veel mõtteid. Kui soovite nägu täielikult ise valida, siis soovitan lähtuda esialgsest minu valitud näost ja olemasolevast informatsioonist - näiteks, Molly Prewett on lühike, punapäine ning emalik. Oleks veider, kui te sooviksite ta olemasoleva näo vahetada mõne pulkpeene blondipäise modelli vastu.

          - MIKS VÕIKSIN VALIDA KELLEGI OLEMASOLEVATE TEGELASTE SEAST?
Esiteks, on olemasolevatel tegelastel kõigil olemas plotis mingisugune roll, mis tähendab, et antud tegelasega on foorumisse sulandumine kordades kergem. Teiseks, kas poleks põnevam mängida tegelast, kellele ma olen juba neli väiksemat või suuremat plotiliini valmis vaadanud?

         - KUIDAS SA CANON CHARACTERITELE MÄNGIJAD VALID?
Kuna leian, et meie foorumiseltskond veel päriselt katseteks ja tuleproovideks valmis pole, siis on Canon Characteritega lihtsamast lihtsam - kes ees, see mees. Korraga saab võtta ÜHE tegelase, mis tähendab seda, et PM "MA TAHAN LUCIUST JA JAMES'I JA MOLLY'T" ei ole vastuvõetav. Kui sa juhtud olema esimene soovija, annan ma sellest märku PMiga, mis tähendab, et sinult oodatakse 24 tunni jooksul aktsepteeritavat tegelase tutvustust (juhul kui tead, et pole nii kiiresti võimalik seda tegema ning küsid pikendust, saab ka seda korraldada). Kui seda ei tule, on tegelane uuesti vaba ning uue soovija ootel.

         - KAS MUL VÕIB OLLA ROHKEM KUI 1 CANON CHARACTER!?
Jah, võib küll. Aga selle otsuse tegemisel palun vaadata, et antud tegelased tihedalt kokku ei puutu. Siinkohal ei pea ma niivõrd silmas seda, et sa ei võtaks teiseks tegelaseks kedagi, kes su suhetes on, sest see on elementaarne, vaid pigem seda, et.. pole huvitav mängida omaenda toakaaslast või oma ekstüdruksõbra uut poiss-sõpra, kuna seal tuleb varem või hiljem mingisuguseid hõõrumisi. Lisamärkus, teise canon characteri valimisel eeldan ma, et sa oled esimesele teinud tutvustuse ning jätkad ka temaga aktiivset mängu.

         - MIS SAAB SIIS KUI CANON CHARACTER MUUTUB EBAAKTIIVSEKS!?
Siis on pahasti. Kuna canon characteride mahatapmine on suurel osal välistatud - muidu võib foorum lõpetada nelja surnud 'kelmikamba' liikmega - siis teen ettepaneku tegelane vabastada, märkida ta suuremad plotipunktid üles ning oodata uut soovijat. Äärmisel juhul võib lahenduseks olla siiski ka tegelase surm.

          - MA TAHAN OLLA VAMPIIR. ON SEE VÕIMALIK?
Ei. Üritades jääda originaalsele Harry Potteri maailmale truuks, ei saa ma seda lubada. Vampiirid on siin maailmas maagilised olendid nagu ka basilisk ja aragorn ja hiiglased ning härjapõlvlased. Nad on nahkhiirelaadsed verd imevad loomad, mitte säravad ning külma nahaga ülivõimetega õpilased.

         - MA TAHAN OLLA LIBAHUNT. ON SEE VÕIMALIK?
Jah, libahunt olla on võimalik, aga reaalsuse piiridesse jäämiseks ei luba ma siia foorumisse esialgu rohkem kui kahte libahunti. Lisaks ei tähenda libahundiks olemine seda, et sa oled vastupidavam ning teistest tugevam. Libahuntlus on haigus.. ning kui libahuntide füüsis üldse kuidagi muutub, siis pigem nõrgestab haigus neid - nad on enne täiskuud kahvatud ja palavikutunnustes.

         - KAS LILY PEAB LÕPETAMA JAMESIGA, MOLLY ARTHURIGA JNE?
Ei. Ma olen suurema osa sellistest suhetest küll kirja pannud, aga asjad muutuvad. Jamesil võib Lily blokkimisest villand saada, Arthur võib Molly jaoks siiski liiga hulluks osutuda ja nii edasi. Ma ei sunni teile mingisuguseid shippe peale, isegi kui see tähendab Roni ja Harry mittesündimist.

         - TEGEVUS TOIMUB SEITSMEKÜMNENDATEL, AGA MA EI TEA MIDAGI SELLE AJASTU MOEST, MUUSIKAST JMS. MIS SIIS SAAB!?
Ma mõtlesin sellele ja tõtt-öelda.. ma olen üsna kindel, et suurem osa foorumi seltskonnast ei tea ja ei viitsi selle ajastu kohta uurida - see pole siiski antud foorumi eesmärk. Seega on aktsepteeritav, kui su tegelane kannab tänapäeva moodi.. soovitan siiski vältida kindlaid brändinimesid ning "a 1D ON HOT" laadsed kahekõned on ilmselgelt.. valed - samuti vältida apple'it, internetiajastut jms. Väiksed loogikavead on andestatavad.

         - MIS VÄRK MAJADEVAHELISE VAENUTSEMISEGA ON!?
Antud hetkel on võlumaailmas pingeline aeg ja kogu see hea versus paha võitlus kogub järjest tuure.. ning seda on tunda ka koolis. See tähendab seda, et mitmeid perekondi - suurem osa neist slytherinist - kahtlustatakse musta maagia pruukimises jms. Aga see ei tähenda seda, et mingisugust läbisaamist ei tohi olla. TOHIB. Ja tegelikult ma isegi julgustan seda. Aga pidage meeles, et keegi ei tea midagi kindlalt ja seetõttu jääb kogu majadevaheline võitlus peamiselt mürgiste sõnade ja mitmemõtteliste märkuste taha - mõelge Draco ja Harry läbisaamisele näiteks. Oodatud on ka kõiksugu ükskõiksus, duellid, spontaansed hetkesõprused ja kõik muu seesugune.
Tagasi üles Go down
https://eraofmischief.forum.co.ee
 

REEGLID & JUHTNÖÖRID

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Era of Mischief :: Era of mischief :: General Rules & Information-